Haberler - Yedek Parça Bilgilendirme

"Proton, Türkiye’de emin ellerde!" Araçlarımızdaki güvenin, konforun ve emniyetin devamı için “Orijinal parçalar” yerine gerçekte sadece ebatlarının birbirine uyması nedeniyle kullanılan yan sanayi parçaların; kalitesinden emin olmadığınız menşei belli olmayan parçalarla riske edilmemesi çok önemlidir. İlk alımda tasarruf sağladığı düşünülen birçok parçanın uzun vadede sizlere daha büyük mali külfetler hatta telafisi imkansız riskler getirme riski mevcuttur.


Hemen her üreticide olduğu gibi markalarımızın orijinal yedek parçaları çok kapsamlı geçmekte tasarım, üretim sevkiyatı ve stoklama aşamalarında belli standartlara uygun ve her aşaması üretici tarafından belirlenmiş en iyi ortamlarda sunulmaktadır. Elbette bu parçaların güvenirliği kesindir. Halbuki menşei belli olmayan yan sanayi parçaların ileride ne tür problem çıkartabileceği asla önceden bilinemez. Orijinal yedek parça kullanımı, özellikle belirli sektörlerde tüketicinin can güvenliği, çevre sağlığı için önemlidir bu nedenle dünyanın birçok yerinde belirli standartlarla garanti altına alınmaya çalışılmaktadır.

Aşağıda araçlarımızda kullanılan bazı orijinal parçalara ait kısa bilgiler vermek ve orijinal parça kullanımının ne derece önemli olduğunu örneklemek istiyoruz.

Taklit yedek parçalar, görsel olarak orijinal parçalara benzese de, zararlı maddeler içerebilmekte ve aracınıza zarar verebilmektedir.

Proton orijinal yedek parçaları, aracınızın ömrünü uzatır. Taklit yedek parçalar, görsel olarak orijinal parçalara benzese de, zararlı maddeler içerebilmekte ve aracınıza zarar verebilmektedir. Orijinal Proton yedek parçaları, çok daha sağlam ve kaliteli olduğu için aracınızı arızadan uzak tutar ve onu uzun süre keyifle kullanmanıza yardımcı olur.

Far

Yolunuz hep aydınlık.

Mükemmel aydınlatma kalitesi ile karşıdan gelen araçların güvenliğini tehlikeye atmaz. 
Orijinal Proton farları aracınıza tam uyumlu olup, montaj kolaylığının yanında sürüş esnasında geniş ve temiz bir görüş alanı sağlar.
Dışardan zarar verebilecek taş vb. gibi yabancı maddelere karşı dayanıklı olup sürüş güvenliğinizi arttırır.

 

Yakıt filtresi

Yüksek filtreleme özelliği sayesinde, motorunuza yakıtın en saf haliyle ulaşmasını, aracınızın yüksek performans ile çalışmasını sağlarken yakıt tasarrufu da sağlar.

 

Temiz Filtre Temiz Motor

Daimler standartlarına göre üretilen yağ filtreleri verimli filtreleme özelliği sayesinde, yağın motora temiz bir şekilde ulaşmasını sağlayarak etkin bir yağlama ortamı oluşturur, aşınmaları engeller. Motorun ömrünü uzatır.

 

Tampon

Özel tasarlanan Proton orijinal tamponları kaza esnasında darbeyi emerek maksimum güvenlik sağlar. Kolaylıkla monte edilebilir.

 

Daha fazla performans

Hava filtresi, en ince tozları yakalayarak, motorun performansını mükemmelleştirir, korur ve zarar görmesini engeller.
Motorunuzun verimliliğini ve performansını arttırmak, düşük emisyon salınımı ile kontrollü yakıt tüketimi sağlamak için orijinal Proton hava filtrelerini tercih ediniz.

 

Sağlığınız için temiz hava

Proton orijinal klima/polen filtresi yüksek filtreleme özelliği sayesinde, araç içinde sağlığınız için en uygun ortamı yaratır.
Havada bulunan polen, partikül vb. maddeleri dışarıda tutarak, özellikle alerjisi olan kişiler ve çocuklar için araç içinde ekstra rahatlık sağlar.

 

Yenileştirilmiş Orijinal Yedek Parça

 

Uyan Parça

 

Eşdeğer Parça

 

Çıkma Parça/Kullanılmış Parça

 

Sahte Yedek Parça

 

Sürüş keyfinizden ödün vermeyin! Orijinal yedek parça ve orijinal motor yağları kullanın, Proton sürüş keyfiniz bozulmasın. Orijinal yedek parçanın önemi hakkında bilgi edinin.