Haberler - LOTUS'UN İLK MOTOSİKLETİ C-01

Lotus’un ilk motosikleti C-01 Daniel Simon ile Muhteşem

Tron: Legacy, Oblivion ve Captain America filmlerinde çalışmış olan, Tron: Legacy filmindeki muhteşem motosikleti tasarlayan Daniel Simon muhteşem bir esere imza attı.


Proton’un sahibi olduğu Lotus, bugüne dek üretmiş olduğu spor otomobil modelleri ve uluslararası Formula 1 yarışlarındaki başarıları ile biliniyordu.

İngiliz Lotus firmasının Alman Kodewa firmasıyla işbirliği sonucunda ortaya çıkan motosiklet, 200hp güç üretiyor ve sadece 181kg ağırlığa sahip.


Yani bu motosiklette kilo başına 1,1 beygir gücü düşüyor. Lotus C-01’ın fiyatı henüz belirtilmedi ama bu güzellik abidesinden sadece 100 adet üretilecek.


C-01 modeli adı verilen Lotus’un yeni ve ilk motosiklet modelinin Şubat 2014 sonu itibariyle tanıtımının yapılacağı öngörülüyor. Yeni C-01 ile Lotus, spor otomobil tasarım ve üretimindeki başarısını motosiklet kategorisine de taşımayı hedefliyor.

 

Çeliğin yanında karbon ve titanyum gibi üst kalite malzemelerin yoğun olarak kullanıldığı C-01′de ilk etapta 170hp ve sonrasında 200hp olmak üzere iki farklı motor seçeneği üzerinde duruluyor. 

 


Yüksek çözünürlüklü fotoğraf isteyen müşterilerimiz ve basın için; mail to: info@ulumotor.com