Haberler - PROTON'DAN GELİŞTİRİLMİŞ GÖVDE KAROSER YAPISI

   

     Güvenlik ve sağlamlık konusunda hiç taviz vermeyen PROTON, yeni modellerinde mevcut gövde ve karoser yapısını günümüz modern teknolojisi ürünü olan ve global piyasalarda sayılı otomobil üreticisinin kullanmış olduğu HPF Teknolojisi'ni kullanarak 3 kat daha iyi koruma sağlayarak geliştirmiştir. Uluslar arası kabul gören ANCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız ile ödüllendirilen PROTON, özellikle önden, arkadan ve yanlardan gelebilecek darbelere karşın 12 temel gövde komponentinde geliştirmeye giderek yüksek mukavemetli özel alaşım malzemeler kullanmıştır.

        Proton Türkiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; '' Bir otomobilde Güvenlik ve Sağlamlık en temel unsurların başında gelir. Bu sebeple PROTON bu konuda hiç taviz vermeden hassas çalışmalar yapmakta ve bunun bir olumlu neticesi olarak da uluslar arası ANCAP  güvenlik testlerinden 5 yıldız almıştır. '' şeklinde ifade ettiler. Ayrıca PROTON'un kullanmış olduğu modern HPF Teknolojisi ile diğer teknolojilere kıyaslan 3 kat daha iyi mukavemet elde edildiğini vurguladılar.

PROTON HAKKINDA

1983 yılında motorlu araçlar yedek parça ve bileşenleri satmak amacıyla Malezya Başbakanı Tun Mahathir Bin Mohamad’in teşvik ve katkıları ile kurulan PROTON ekonomideki yükselişini büyük oranda arttırarak ülkeyi bugün dünyanın en fazla ihracat yapan ülkelerinden biri haline getirmiş ve 238 milyar dolarlık milli hasıla ile Malezya’nın dünyanın 37. büyük ekonomisi haline gelmesine neden olan tasarruflardan biri olmuştur.

İlk fabrikasını 923.900 m2’lik bir alana sahip olan Shah Alam’da kuran PROTON ilk yıl 80.000 adet araç kapasitesi ile tasarlanırken 1997 yılında üretim kapasitesi yılda 230.000 adet otomobile çıkarılmıştır.

1996 yılında bir milyonuncu aracını üreten PROTON yine aynı yılın Ekim ayında İngiliz otomotiv mühendislik firması LOTUS Group International’ı satın alarak Lotus üretim kalitesini ve dizayn zerafetini kendi ürünlerine de katmış oldu.

Günümüzde Avrupa piyasaları dahil olmak üzere 50 farklı ülkeye ihracat yapan PROTON; müşterileri, iş ortakları, hissedarları, devlet kurumları ve çalışanlarının uyumlu-şaşmaz bağlılıkları ile en başarılı uluslararası otomotiv üreticisi olan ülkelerin arasına girmeyi başarmıştır. 

ULUBAŞLAR HOLDİNG'E BAĞLI ULUMOTOR HAKKINDA

1971 yılında kurulan Ulubaşlar Holding günümüzde PROTON marka otomobil ve AVIA marka kamyonların Türkiye Distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmekte ayrıca Ulusigorta, Ulukasa, vasitam.com, Ulubilişim, Ulumod, Ulu Oto Kiralama’ nın yanı sıra  Ulumotor ve Ulucar şirketlerine bağlı olarak toplam 38 bayi ve yetkili servis ile birlikte çalışmakta ve 1992 yılından bu yana da KIA marka araçların yetkili bayiliğini bünyesinde bulundurmaktadır.