Haberler - ''DÜNYANIN HARİKALARI ARASINDA YER ALMAK BİR AYRICALIKTIR''

  Bugüne kadar FIA, APRC, MSS, MRC, MONTE CARLO yarışları ile İSVEÇ, JAPONYA ve AVUSTRALYA'da düzenlenen diğer pek çok uluslar arası nitelikteki yarışlarda sayısız dereceye imza atmış olan Proton Motor Sporları ekibinin takım lideri Tangku DJAN; Proton'un ''Dünyanın Harikaları'' arasında yer almasındaki başarısının en büyük sırrı olarak başta, Proton otomobillerinin genlerinde bulunan üstün LOTUS teknolojisinin bir getirisi olan mükemmel bir sürüş ve hakimiyet mekanizması sayesinde limitleri maksimum düzeyde zorlayabilme kabiliyetine sahip olmasının geldiğini açıklamaktadır.

Bu bağlamda Proton olarak ''Dünyanın Harikaları'' arasında yer almak bir ayrıcalıktır diyoruz ve yeni limitleri sizler ile beraber belirliyoruz. Çünkü sizin limitiniz, bizim limitimizdir.

 PROTON HAKKINDA

  1983 yılında motorlu araçlar yedek parça ve bileşenleri satmak amacıyla Malezya Başbakanı Tun Mahathir Bin Mohamad’in teşvik ve katkıları ile kurulan PROTON ekonomideki yükselişini büyük oranda arttırarak ülkeyi bugün dünyanın en fazla ihracat yapan ülkelerinden biri haline getirmiş ve 238 milyar dolarlık milli hasıla ile Malezya’nın dünyanın 37. büyük ekonomisi haline gelmesine neden olan tasarruflardan biri olmuştur.

İlk fabrikasını 923.900 m2’lik bir alana sahip olan Shah Alam’da kuran PROTON ilk yıl 80.000 adet araç kapasitesi ile tasarlanırken 1997 yılında üretim kapasitesi yılda 230.000 adet otomobile çıkarılmıştır.

1996 yılında bir milyonuncu aracını üreten PROTON yine aynı yılın Ekim ayında İngiliz otomotiv mühendislik firması LOTUS Group International’ı satın alarak Lotus üretim kalitesini ve dizayn zerafetini kendi ürünlerine de katmış oldu.

Günümüzde Avrupa piyasaları dahil olmak üzere 50 farklı ülkeye ihracat yapan PROTON; müşterileri, iş ortakları, hissedarları, devlet kurumları ve çalışanlarının uyumlu-şaşmaz bağlılıkları ile en başarılı uluslararası otomotiv üreticisi olan ülkelerin arasına girmeyi başarmıştır. 
ULUBAŞLAR HOLDİNG'E BAĞLI ULUMOTOR HAKKINDA

  1971 yılında kurulan Ulubaşlar Holding günümüzde PROTON marka otomobil ve AVIA marka kamyonların Türkiye Distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmekte ayrıca Ulusigorta, Ulukasa, vasitam.com, Ulubilişim, Ulumod, Ulu Oto Kiralama’ nın yanı sıra  Ulumotor ve Ulucar şirketlerine bağlı olarak toplam 38 bayi ve yetkili servis ile birlikte çalışmakta ve 1992 yılından bu yana da KIA marka araçların yetkili bayiliğini bünyesinde bulundurmaktadır.